FORUM Gdańsk zostało opiekunem lwów

FORUM Gdańsk zostało opiekunem lwów

Mamy przyjemność ogłosić, że 1 lutego weszła w życie umowa FORUM Gdańsk z Gdańskim Ogrodem Zoologicznym, na mocy której lwy angolskie zamieszkujące oliwskie zoo zostały objęte naszym patronatem.

Lwy od lat są rozpoznawalnym symbolem Gdańska, a teraz będą również jednym z głównych symboli FORUM.

–  Pragniemy wpisać się w życie miasta, tak jak lwy wpisane są w jego herb – mówi Magdalena Gibney, dyrektor Forum Gdańsk – Cieszymy się, że możemy objąć patronatem te wspaniałe zwierzęta, stanowiące dumę i wielką atrakcję dla odwiedzających Zoo.

Współpraca pomiędzy Gdańskim Ogrodem Zoologicznym, a FORUM Gdańsk pozwoli na sfinansowanie comiesięcznego zakupu odpowiednich suplementów witaminowych, dodatkowych przysmaków lub  specjalistycznych zabawek dla tych zwierząt. Wsparcie jest potrzebne tym bardziej, że pod koniec 2017 roku lwia rodzina powiększyła się o cztery małe lwiątka. Lwy przebywające w gdańskim  Zoo zjadają dziennie nawet 50 kilogramów mięsa najwyższej jakości. Do tego dochodzą jajka i suplementy witaminowe.

Patronat Forum Gdańsk nad gdańskimi lwami, oprócz finansowego wsparcia, ma również na celu zwrócenie uwagi na problem zmniejszającej się od lat populacji tych wspaniałych kotów na świecie.

Według szacunków obecnie na wszystkich kontynentach żyje ich  jedynie 25 tysięcy. Wpływ na tę sytuację ma w dużej mierze kłusownictwo. Dlatego współpraca Forum Gdańsk i oliwskiego ZOO obejmie również organizację wspólnych akcji o charakterze edukacyjnym i informacyjnym.