Forum Gdańsk
Dziś OTWARTE 9:00 – 22:00
Forum Gdańsk
Dziś OTWARTE 9:00 – 22:00
23
listopada
piątek
18:00

Zacznij weekend w FORUM Gdańsk !

W każdy piątek w godz. 18.00 – 21.00 zapraszamy na wyjątkowe występy młodych talentów lokalnej sceny muzycznej. Zajmijcie wygodne miejsca na mostku i zrelaksujcie się przy dźwiękach muzyki na żywo ! Wpadliście do nas na zakupy lub coś „przegryźć” ? Zróbcie to w wyjątkowej atmosferze jaką zapewnią Wam co tydzień nietuzinkowi artyści !

A może sami chcielibyście zaprezentować swój talent na naszej scenie ? Wszystkich chętnych (i utalentowanych :) ) zapraszamy do wysyłania zgłoszeń wraz z numerem telefonu na kolektyw@forumgdansk.pl - być może to właśnie Ty umilisz wszystkim kolejny PIĄTEK PO PRACY !

 

HARMONOGRAM NA LISTOPAD:

9.11. – MARIA KOCHAŃSKA - Hang Drum
16.11. – BALTIC DUO - Skrzypce: Mariana Myslitska Akordeon: Maciej Kacprzak
23.11. – AGATA LEŚNIEWSKA& MAJA BIESEK - Vocal: Agata, gitara: Maja
30.11. – BASIA KAWA - Vocal: Basia (skrzypce), gitara

 

KILKA SŁOW O NASZYCH LISTOPADOWYCH ARTYSTACH

MARIA KOCHAŃSKA  
Maria Kochańska występująca pod nazwą ,,MIMOSICA,, gra na hang drumie - jednym z najnowszych instrumentów na świecie, wyprodukowanym pierwszy raz w Szwajcarii w 2000 roku. Maria zakochała się w nim od pierwszego wejrzenia. Poprzez hang druma łączy swoje 2 największe pasje-podróżowanie oraz dzielenie się swoją muzyką z innymi.

BALTIC DUO Maciej Kacprzak oraz Mariana Myslitska
Zespół powstał w 2015 roku z inicjatywy skrzypaczki Mariany Myslitskiej oraz akordeonisty Macieja Kacprzaka. Wspólna gra pozwala im rozwijać muzyczne pasje obejmujące różnorodne gatunki muzyczne. Repertuar młodych muzyków to m.in. muzyka klezmerska, muzyka francuska, tango argentyńskie, muzyka polska – lata międzywojenne . Duet ten łączy w sobie brzmienie miłe każdemu słuchaczowi a jednocześnie energię i emocję, które będą odczuwać jeszcze po koncercie. Zespół szczególnie upodobał sobie tango – z powodzeniem wykonuje muzykę argentyńskiego twórcy tango nuevo Astora Piazzolli i polskie tanga – oraz muzykę klezmerską – stąd koncerty m.in. na Festiwalu Kultury Żydowskiej „Zbliżenia” , „Biografiach Gdańskich” oraz koncerty „Klezmer Project” w Teatrze Miniatura oraz Teatrze w Oknie .

AGATA LEŚNIEWSKA & MAJA BIESEK
Agata i Maja grają ze sobą już od ponad 4 lat i niezmiennie przekazują słuchaczom swoją pozytywną energię. Dziewczyny poznały się podczas studiów na wydziale jazzu Gdańskiej Akademii Muzycznej i, zupełnie przypadkowo, zagrały razem jeden występ. Na szczęście na jednym się nie skończyło i tak grają do dziś. W ich interpretacjach znanych utworów usłyszeć można inspiracje wieloma gatunkami muzycznymi - zarówno jazzem, bluesem, popem czy nawet funky. W wolnych chwilach odprężają się przy planszówkach i pokonywaniu kolejnych escape roomów.

BASIA KAWA
Wyjątkowy głos, zespół znakomitych muzyków i zaskakujące dźwięki elektrycznych skrzypiec – to mieszanka na miarę pełnego pobudzającej kofeiny muzycznego balsamu dla duszy. Jego autorką jest Basia Kawa – piosenkarka, skrzypaczka i nowy głos na muzycznym rynku.
Basia od zawsze była blisko muzyki, jej rodzinny dom był wypełniony dźwiękami. Pierwsze skrzypce otrzymała od dziadka, który był jej pierwszym nauczycielem gry na instrumencie. Tata artystki odkrył w niej talent wokalny. Nie tylko wspierał ją, gdy brała udział w regionalnych konkursach, ale też komponował dla niej piosenki. Jako 7-latka Basia odniosła festiwalowy sukces i udzieliła pierwszego wywiadu dla telewizji. Kilkanaście lat później Basia Kawa posiadała już 2 dyplomy Akadem


Piątek po pracy w FORUM Gdańsk!

Poprzednie
wydarzenie

25 piątek

18:00

Powrót do kalendarium

Piątek po pracy w FORUM Gdańsk!

Kolejne
wydarzenie

30 piątek

18:00