Forum Gdańsk
Open today 9:00 – 21:00
Forum Gdańsk
Open today 9:00 – 21:00
04
May
2021
Tuesday
09:00

Bezpieczne zakupy w Forum Gdańsk

Bezpieczne zakupy w Forum Gdańsk – lista otwartych lokali 

Drodzy Klienci,

Mamy dla Was dobre wiadomości! W ramach aktualnie obowiązujących wytycznych i zasad funkcjonowania centrów handlowych, w FORUM Gdańsk zrobicie bezpieczne zakupy w kilkudziesięciu lokalach usługowo-handlowych! Forum Gdańsk jest czynne w godzinach 9:00-21:00, ale ze względów organizacyjnych niektóre sklepy i punkty usługowe mogą mieć indywidualne godziny otwarcia.

O ewentualnych zmianach w funkcjonowaniu będziemy informować na bieżąco na naszym profilu Facebook: https://www.facebook.com/forumgdansk/

Poniżej przedstawiamy listę otwartych salonów oraz restauracji, które sprzedają dania na wynos i z dostawą:

Mamy przyjemność poinfrmować, że Forum Gdańsk otrzymało certyfikat bezpieczeństwa SafeGuard, dodatkowo potwierdzający utrzymanie wymogów zarówno prawnych jak i sanitarnych związanych z COVID-19.

Zdrowie, życie oraz bezpieczeństwo sanitarno-higieniczne naszych pracowników i klientów jest dla nas najważniejsze. Od początku walki z epidemią stawiamy na ponadstandardowe rozwiązania w tym zakresie. Zainwestowaliśmy ogromne środki na utrzymanie reżimu sanitarnego oraz wdrożyliśmy procedury, które na bieżąco aktualizujemy.

Wystąpiliśmy do światowego lidera certyfikacji - Bureau Veritas z wnioskiem o przeprowadzenie audytu w zakresie bezpieczeństwa. Eksperci pobrali próbki z klamek, poręczy, przycisków wind oraz z innych wspólnych powierzchni dotykowych i toalet. Badania laboratoryjne na obecność śladów wirusa SARS-CoV-2 były negatywne, co potwierdza rygorystyczne przestrzeganie procedur i skutkuje zmniejszeniem ryzyka rozprzestrzeniania się infekcji drogą kontaktową. Robimy wszystko, by osoby przebywające w FORUM Gdańsk czuły się bezpiecznie.

Przypominamy, że na terenie centrum handlowego należy stosować się do wytycznych i oznaczeń, które prezentujemy poniżej.

SZCZEGÓŁY FUNKCJONOWANIA FORUM GDAŃSK

W związku z wprowadzeniem przez Ministra Zdrowia rozporządzenia o stanie epidemii z dnia 20 marca 2020 oraz rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 25 marca 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii zostają wprowadzone ograniczenia na terenie Forum Gdańsk.

Utrzymany zostaje zakaz prowadzenia działalności stacjonarnej restauracji, ale lokale FORUM Smaku realizują sprzedaż na wynos oraz w dostawie. Wprowadzony zostaje zakaz prowadzenia działalności salonów fryzjerskich oraz kosmetycznych.

Zostały również zaostrzone graniczenia związane z liczbą osób przebywających w placówkach handlowych i usługowych. W sklepach o powierzchni nie większej niż 100 m² obowiązuje limit 1 osoba na 15m2. W sklepach o powierzchni większej niż 100 m² obowiązuję limit 1 osoba na 20 m2.

Czasowo zamknięte pozostają salony odzieżowe, obuwnicze oraz sklepy z elektroniką, sprzętem sportowym, stoiska handlowe w formie tzw. wysp, kino (szczegółowe informacje na stronie kina Helios) i stacjonarne biura podróży. Pozostaje zamknięta siłowania CityFit (szczegółowe informacje na stronie klubu fitness) oraz plac zabaw dla dzieci.

Pełną ofertę świadczą sklepy spożywcze, drogerie oraz apteki.

Z odpowiednimi wytycznymi realizowana jest działalność salonów optycznych, świadczących usługi telekomunikacyjne oraz salonów z gazetami lub książkami i artykułami dla zwierząt.

Pamiętajcie o aktualnie obowiązujących zasadach funkcjonowania, które gwarantują bezpieczeństwo zakupów wszystkim przebywającym w Forum Gdańsk.

ODLEGŁOŚĆ POMIĘDZY OSOBAMI
W trakcie zakupów i przemieszczania się obowiązuję konieczność utrzymania co najmniej 1,5 m odległości między klientami – dla ułatwienia komunikacji oznakowane zostały ciągi komunikacyjne oraz przestrzenie użytkowe.

OGRANICZENIE DOTYCZĄCE LICZBY KLIENTÓW W SKLEPIE
Obowiązują ograniczenia związane z liczbą osób przebywających w placówkach handlowych i usługowych. W sklepach o powierzchni nie większej niż 100 m² obowiązuje limit 1 osoba na 15 m2. W sklepach o powierzchni większej niż 100 m² obowiązuję limit 1 osoba na 20 m2.

PRZEBYWANIE W STREFIE RESTAURACYJNEJ FORUM SMAKU
Obowiązuje zakaz działalności stacjonarnej restauracji. Możliwa realizacja usług polegających na przygotowywaniu i podawaniu żywności na wynos oraz w dowozie.

ZASŁANIANIE UST I NOSA W MIEJSCACH PUBLICZNYCH
Niezmiennie obowiązuje nakaz noszenia maseczek lub innego rodzaju zasłanianie ust i nosa. Zapis ten obowiązuje do odwołania. Maseczki na terenie Forum Gdańsk są możliwe do kupienia m.in. w drogerii Super-Pharm.

ZAKŁADANIE RĘKAWICZEK JEDNORAZOWYCH LUB DEZYNFEKCJA DŁONI
W trakcie zakupów konieczne jest zakładanie rękawiczek jednorazowych lub dezynfekcja dłoni. Nakaz ten dotyczy zakupów w sklepach oraz puntach usługowych i handlowych w formie tzw. wysp zlokalizowanych na pasażu centrum.

ZACHOWANIE NA PARKINGU
Na parkingu wskazane jest parkowanie na co drugim miejscu parkingowym, a jeżeli to nie jest możliwe to zachowanie dystansu od innych klientów w trakcie wysiadania lub wsiadania do auta.

ZACHOWANIE SZCZEGÓLNYCH WARUNKÓW OSTROŻNOŚCI
Forum Gdańsk podjęło wszelkie działania i wdrożyło zalecane procedury, żeby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim klientom i pracownikom przebywającym na terenie centrum – uwzględniając m.in. organizację ciągów komunikacyjnych, dostęp do środków czystości oraz odpowiednie oznaczenia i wytyczne w przestrzeni użytkowej. Zwracamy się zatem do Państwa o zachowanie szczególnych warunków ostrożności, dostosowanie się do wytycznych i oznaczeń oraz możliwe częste mycie i dezynfekowania rąk.

 

ROBIĄC ZAKUPY ZADBAJ O SIEBIE I INNYCH!