Forum Gdańsk
Open today 9:00 AM – 9:00 PM
Forum Gdańsk
Open today 9:00 AM – 9:00 PM
07
September
2018
Friday
18:30

Prezentacja 28 europejskich drużyn Mistrzostw Europy w Forum Gdańsk

Prezentacja 28 europejskich drużyn Mistrzostw Europy w Forum Gdańsk

Najlepsi  zawodnicy i zawodniczki  Europy startujący w Motocross of European Nations zaprezentują się  FORUM GDAŃSK już w piątek.

Uroczyste  spotkanie  odbędzie się w piątek, 7 września  o godzinie 18.30 na placu zewnętrznym Forum Gdańsk na poziomie -1. Weźmie w nim udział   28  drużyn z Europy, które w najbliższy weekend,  na torze w Gdańsku przy ulicy Starogardzkiej, będą rywalizowały w  Drużynowych Mistrzostwach Europejskich Narodów.  Podczas prezentacji  zobaczymy  zawodniczki i zawodników w strojach wyścigowych, reprezentujących 18 krajów. Uczestników powita Marian Zupa, prezes Gdańskiego Auto Moto Klubu – organizator mistrzostw.

W tegorocznych zawodach udział weźmie ponad 20 zawodniczek i 72 zawodników z kilkunastu krajów. Polskę reprezentować będą trzy drużyny. Jedna drużyna kobiet i dwie drużyny mężczyzn w składzie: Alina Łaszcz i Karolina Jasińska oraz Szymon Staszkiewicz, Dariusz Rapacz, Olafa Włodarczak, Kamil Maślanka i Kuba Barczewski, Klaudiusz Górny, Damian Zdunek. Jakub Kowalski. Szymon, Olaf, Damian oraz Jakub pochodzą z Trójmiasta.

Mistrzostwa odbędą się  8  i 9 września. W sobotę  zawodnicy będą zapoznawali się z torem. W niedzielę o 10:30 odbędzie się oficjalna ceremonia  otwarcia, a o godzinie 11:30 rozpocznie się rywalizacja w kategoriach kobiet i mężczyzn. Ostatni wyścig zakończy się około godz. 17.00.

Przyjdź w piątek na prezentację i poczuj ten sportowy klimat!