Forum Gdańsk
Dziś OTWARTE 09:00 – 21:00
Forum Gdańsk
Dziś OTWARTE 09:00 – 21:00
28
grudnia
2020
poniedziałek
16:48

W OCZEKIWANIU NA WYPRZEDAŻE!

W OCZEKIWANIU NA WYPRZEDAŻE!

Mamy dla Was dobre wiadomości. W ramach aktualnie obowiązujących wytycznych i zasad funkcjonowania centrów handlowych, w FORUM Gdańsk zrobicie bezpieczne zakupy w kilkudziesięciu lokalach usługowo-handlowych. Bezpieczeństwo zakupów gwarantuje Wam certyfikat SafeGuard, dodatkowo potwierdzający utrzymanie wymogów prawnych i sanitarnych związanych z COVID-19. https://forumgdansk.pl/pl/event/forum-gdansk-z-certyfikatem-bezpieczenstwa-safeguard

Forum Gdańsk jest czynne w godzinach 9:00-21:00 

W oczekiwaniu na wyprzedaże, w Forum Gdańsk zrobicie wygodnie codzienne zakupy i skorzystacie z szerokiego wyboru usług. Zapraszamy też do naszych restauracji w Forum Smaku, które serwują dania na wynos.

W Forum Gdańsk działają dla Was następujące sklepy i lokale:

 

Wyłączna możliwość odbioru produktów w sklepach:

  • MediaMarkt Polska (poziom 3)
  • SEPHORA (poziom 1)
  • Samsung (poziom 2)

Pamiętajcie, że ze względów organizacyjnych niektóre sklepy i punkty usługowe mogą mieć indywidualne godziny otwarcia.


SZCZEGÓŁY FUNKCJONOWANIA FORUM GDAŃSK

Szanowni Klienci, w związku z wprowadzeniem przez Ministra Zdrowia rozporządzenia o stanie epidemii z dnia 20 marca 2020 oraz rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii zostają wprowadzone ograniczenia na terenie Forum Gdańsk.

Wprowadzony zostaje zakaz prowadzenia działalności stacjonarnej restauracji, ale lokale FORUM Smaku realizują sprzedaż na wynos oraz w dostawie. Możliwa pozostaje działalność salonów fryzjerski oraz kosmetycznych, które realizują usługi zgodne z reżimem sanitarnym.

Wprowadzone zostają ograniczenia związane z liczbą osób przebywających w placówkach handlowych i usługowych. W sklepach o powierzchni nie większej niż 100 m² obowiązuje limit 1 osoba na 10 m2. W sklepach o powierzchni większej niż 100 m² obowiązuję limit 1 osoba na 15 m2.

Czasowo zamknięte zostają salony odzieżowe, obuwnicze oraz sklepy z elektroniką, sprzętem sportowym, stoiska handlowe w formie tzw. wysp, kino (szczegółowe informacje na stronie kina Helios) i stacjonarne biura podróży. Pozostaje zamknięta siłowania CityFit (szczegółowe informacje na stronie klubu fitness) oraz plac zabaw dla dzieci.

Pełną ofertę świadczą sklepy spożywcze, drogerie oraz apteki. Utrzymane pozostają godziny dla seniorów – oznacza to, że w godzinach 10:00-12:00 (od poniedziałku do piątku) będą obsługiwane osoby powyżej 60. roku życia. Godziny dla seniorów obejmują sklepy spożywcze, drogerie i apteki.

UWAGA! Przepisu nie stosuje się w przypadku, gdy wydanie produktu leczniczego, wyrobu medycznego albo środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego następuje w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia.


Z odpowiednimi wytycznymi realizowana jest działalność salonów optycznych, świadczących usługi telekomunikacyjne oraz salonów z gazetami lub książkami i artykułami dla zwierząt.

Forum Gdańsk będzie czynne w godzinach 9:00-21:00 z zachowaniem pełnych wymogów bezpieczeństwa, ale ze względów organizacyjnych niektóre sklepy i punkty usługowe mogą mieć indywidualne godziny otwarcia.

O ewentualnych zmianach w funkcjonowaniu będziemy informować na bieżąco na naszym profilu Facebook: https://www.facebook.com/forumgdansk/


Pamiętajcie o aktualnie obowiązujących zasadach funkcjonowania, które gwarantują bezpieczeństwo zakupów wszystkim przebywającym w Forum Gdańsk.

 

ODLEGŁOŚĆ POMIĘDZY OSOBAMI
W trakcie zakupów i przemieszczania się obowiązuję konieczność utrzymania co najmniej 1,5 m odległości między klientami – dla ułatwienia komunikacji oznakowane zostały ciągi komunikacyjne oraz przestrzenie użytkowe. Wyłączeni z tego obowiązku są rodzice i opiekunowie z dziećmi wymagającymi opieki (do 13 roku życia) oraz osoby niepełnosprawne, niemogące się samodzielnie poruszać, osoby z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego oraz ich opiekunowie.

OGRANICZENIE DOTYCZĄCE LICZBY KLIENTÓW W SKLEPIE
Obowiązują ograniczenia związane z liczbą osób przebywających w placówkach handlowych i usługowych. W sklepach o powierzchni nie większej niż 100 m² obowiązuje limit 1 osoba na 10 m2. W sklepach o powierzchni większej niż 100 m² obowiązuję limit 1 osoba na 15 m2.

PRZEBYWANIE W STREFIE RESTAURACYJNEJ FORUM SMAKU
Obowiązuje zakaz działalności stacjonarnej restauracji. Możliwa realizacja usług polegających na przygotowywaniu i podawaniu żywności na wynos oraz w dowozie.

ZASŁANIANIE UST I NOSA W MIEJSCACH PUBLICZNYCH
Niezmiennie obowiązuje nakaz noszenia maseczek lub innego rodzaju zasłanianie ust i nosa. Zapis ten obowiązuje do odwołania. Maseczki na terenie Forum Gdańsk są możliwe do kupienia m.in. w drogerii Super-Pharm.

ZAKŁADANIE RĘKAWICZEK JEDNORAZOWYCH LUB DEZYNFEKCJA DŁONI
W trakcie zakupów konieczne jest zakładanie rękawiczek jednorazowych lub dezynfekcja dłoni. Nakaz ten dotyczy zakupów w sklepach oraz punktach usługowych i handlowych w formie tzw. wysp zlokalizowanych na pasażu centrum. Na terenie FORUM Gdańsk znajdują się ogólnodostępne dezynfektory – karta charakterystyki płynu do dezynfekcji

ZACHOWANIE NA PARKINGU
Na parkingu wskazane jest parkowanie na co drugim miejscu parkingowym, a jeżeli to nie jest możliwe to zachowanie dystansu od innych klientów w trakcie wysiadania lub wsiadania do auta.

ZACHOWANIE SZCZEGÓLNYCH WARUNKÓW OSTROŻNOŚCI
Forum Gdańsk podjęło wszelkie działania i wdrożyło zalecane procedury, żeby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim klientom i pracownikom przebywającym na terenie centrum – uwzględniając m.in. organizację ciągów komunikacyjnych, dostęp do środków czystości oraz odpowiednie oznaczenia i wytyczne w przestrzeni użytkowej. Zwracamy się zatem do Państwa o zachowanie szczególnych warunków ostrożności, dostosowanie się do wytycznych i oznaczeń oraz możliwe częste mycie i dezynfekowania rąk.

ROBIĄC ZAKUPY ZADBAJ O SIEBIE I INNYCH!