Forum Gdańsk
Dziś OTWARTE 9:00 – 22:00
Forum Gdańsk
Dziś OTWARTE 9:00 – 22:00
30
czerwca
sobota
09:00

FORUM GDAŃSK PARTNEREM GDAŃSKICH DNI SĄSIADÓW

Ruszają dziesiąte Gdańskie Dni Sąsiadów. Zachęcamy – zorganizuj wyjątkowe spotkanie sąsiedzkie. Zarejestruj się i odbierz pakiet przydatnych gadżetów od organizatora w Instytucie Kultury Miejskiej. Dodatkowo możesz wygrać bony podarunkowe do marketów ogrodniczo-budowlanych.

FORUM Gdańsk to Wasz nowy sąsiad. Chcemy pielęgnować i zacieśniać sąsiedzkie więzi i działać na rzecz lokalnych społeczności. Trudno o lepszą ku temu okazję niż Gdańskie Dni Sąsiadów. Ta edycja jest wyjątkowa, bo jubileuszowa – rusza 25 maja i potrwa do 30 czerwca. Gdańskie Dni Sąsiadów to święto mieszkańców, ich dzielnic, wspólnot mieszkaniowych, podwórek. To pretekst, by poznać swoich sąsiadów i sąsiadki. Organizatorzy zachęcają, by w tym czasie organizować pikniki, grille i festyny na swoim podwórku. 

W przygotowaniu spotkań pomaga pakiet z gadżetami przygotowany przez Instytut Kultury Miejskiej i Miasto Gdańsk. Znajdują się w nim: plakaty z miejscem na opis wydarzenia, naklejki, które pomogą Wam w poznaniu swoich imion, małe zaproszenia, które można wrzucić do skrzynek pocztowych, folder z poradami „Jak zorganizować Gdańskie Dni Sąsiadów”, girlandy i balony do ozdoby miejsca sąsiedzkiego pikniku, talerze, serwetki i papierowe kubki na wspólny stół, koszulki, torba płócienna, czapeczki urodzinowe oraz zmywalne tatuaże. 

Pakiet otrzymuje każdy organizator Gdańskich Dni Sąsiadów razem z Urodzinową sąsiedzką książką kucharską, w której znajdują się przepisy zgłoszone przez osoby organizujące spotkania w poprzednich latach. Piękne gadżety oraz książkę zaprojektowała dr Anita Wasik, prowadząca Pracownię Projektowania dla Kultury Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. To nie koniec! Relacje zdjęciowe przesłane po wydarzeniu zostaną nagrodzone bonami podarunkowymi do marketów ogrodniczo-budowlanych.

Spotkania, które muszą się odbyć między 25 maja a 30 czerwca, należy rejestrować na stronie www.dnisasiadow.pl. Pakiety gadżetów Gdańskich Dni Sąsiadów można odbierać w Instytucie Kultury Miejskiej od godz. 11.30 do 17.00 od poniedziałku do piątku od 21 maja do 30 czerwca lub do wyczerpania zapasów. 

Co jeszcze? Instytut Kultury miejskiej zaprasza na sąsiedzki podwieczorek 8 czerwca o godz. 18.00. Po raz ostatni odbędzie się w kamienicy przy ul. Długi Targ 39/40, ponieważ od listopada 2018 roku instytucja działać będzie w budynku Kunsztu Wodnego przy ul. Targ Rakowy 11. Więcej informacji: http://ikm.gda.pl/info/nowy-ikm/


KONKURS „MODA NA FORUM”. WYGRAJ ZAKUPY ZA 10 000 zł!

Poprzednie
wydarzenie

30 sobota

09:00

Powrót do kalendarium

Sobotnia akcja na rzecz oddawania krwi w Forum Gdańsk

Kolejne
wydarzenie

28 sobota

09:30