Forum Gdańsk
Dziś OTWARTE 9:00 – 21:00
Forum Gdańsk
Dziś OTWARTE 9:00 – 21:00
4
maja
poniedziałek
09:00

HELLO GDANSK! 

Szanowni Klienci, w związku z wprowadzeniem przez Ministra Zdrowia rozporządzenia o stanie epidemii z dnia 20 marca 2020 oraz rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 października 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, w Forum Gdańsk zostają wprowadzone ograniczenia w ilości osób przebywających w obiektach i placówkach handlowych.

Od 17 października obowiązują ograniczenia związane z liczbą osób przebywających w placówkach handlowych i usługowych. W sklepach o powierzchni nie większej niż 100 m² obowiązuje limit 5 osób na stanowisko kasowe. W sklepach o powierzchni większej niż 100 m² obowiązuję limit 1 osoba na 15 m2.

Ponadto czasowo zostaje zamknięta siłowania CityFit (szczegółowe informacje na stronie klubu fitness) i utrzymane pozostają godziny dla seniorów – oznacza to, że w godzinach 10:00-12:00 (od poniedziałku do piątku) będą obsługiwane osoby powyżej 60. roku życia. Godziny dla seniorów obejmują sklepy spożywcze, drogerie i apteki.

UWAGA! Przepisu nie stosuje się w przypadku, gdy wydanie produktu leczniczego, wyrobu medycznego albo środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego następuje w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia.

Zgodnie z aktualnie obowiązującym rozporządzeniem można korzystać z pełnej oferty gastronomicznej lokali z konsumpcją w strefie restauracyjnej FORUM Smaku oraz usług fryzjerskich i kosmetycznych. Tym samym spożywanie jakichkolwiek posiłków oraz innych produktów dozwolone jest tylko w strefie restauracyjnej FORUM Smaku.

Otwarte są salony odzieżowe, obuwnicze oraz sklepy z elektroniką, sprzętem sportowym czy z kosmetykami. Pełną ofertę świadczą również sklepy spożywcze, drogerie oraz apteki. Stoiska handlowe w formie tzw. wysp działają z zastrzeżeniem przestrzegania dodatkowych zabezpieczeń. Z odpowiednimi wytycznymi realizowana jest działalność kina (szczegółowe informacje na stronie kina Helios), placu zabaw oraz placówek biur podróży.

Forum Gdańsk będzie czynne w godzinach 9:00-21:00 z zachowaniem pełnych wymogów bezpieczeństwa, ale ze względów organizacyjnych niektóre sklepy i punkty usługowe mogą mieć indywidualne godziny otwarcia.

O ewentualnych zmianach w funkcjonowaniu będziemy informować na bieżąco na naszym profilu Facebook: https://www.facebook.com/forumgdansk/

Pamiętajcie o aktualnie obowiązujących zasadach funkcjonowania, które gwarantują bezpieczeństwo zakupów wszystkim przebywającym w Forum Gdańsk.

 

ODLEGŁOŚĆ POMIĘDZY OSOBAMI
W trakcie zakupów i przemieszczania się obowiązuję konieczność utrzymania co najmniej 1,5 m odległości między klientami – dla ułatwienia komunikacji oznakowane zostały ciągi komunikacyjne oraz przestrzenie użytkowe. Wyłączeni z tego obowiązku są rodzice i opiekunowie z dziećmi wymagającymi opieki (do 13 roku życia) oraz osoby niepełnosprawne, niemogące się samodzielnie poruszać, osoby z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego oraz ich opiekunowie.

OGRANICZENIE DOTYCZĄCE LICZBY KLIENTÓW W SKLEPIE
Nie obowiązuje ograniczenie dotyczy liczby klientów przebywających w jednym czasie na terenie sklepu. Klienci są jednak zobowiązani do zachowania tzw. 1,5 m dystansu społecznego, który zapewnia bezpieczeństwo zakupów.

PRZEBYWANIE W STREFIE RESTAURACYJNEJ FORUM SMAKU
Zachowane zostały odpowiednie odległości pomiędzy stolikami a klienci zanim usiądą do stolika muszą zasłaniać usta i nos oraz przestrzegać wytycznych dotyczących higieny sanitarnej.

ZASŁANIANIE UST I NOSA W MIEJSCACH PUBLICZNYCH
Niezmiennie obowiązuje nakaz noszenia maseczek lub innego rodzaju zasłanianie ust i nosa. Zapis ten obowiązuje do odwołania. Maseczki na terenie Forum Gdańsk są możliwe do kupienia m.in. w drogerii Super-Pharm.

ZAKŁADANIE RĘKAWICZEK JEDNORAZOWYCH
W trakcie zakupów konieczne jest zakładanie rękawiczek jednorazowych. Nakaz ten dotyczy zakupów w sklepach oraz puntach usługowych i handlowych w formie tzw. wysp zlokalizowanych na pasażu centrum.

ZACHOWANIE NA PARKINGU
Na parkingu wskazane jest parkowanie na co drugim miejscu parkingowym, a jeżeli to nie jest możliwe to zachowanie dystansu od innych klientów w trakcie wysiadania lub wsiadania do auta.

ZACHOWANIE SZCZEGÓLNYCH WARUNKÓW OSTROŻNOŚCI
Forum Gdańsk podjęło wszelkie działania i wdrożyło zalecane procedury, żeby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim klientom i pracownikom przebywającym na terenie centrum – uwzględniając m.in. organizację ciągów komunikacyjnych, dostęp do środków czystości oraz odpowiednie oznaczenia i wytyczne w przestrzeni użytkowej.

Zwracamy się zatem do Państwa o zachowanie szczególnych warunków ostrożności, dostosowanie się do wytycznych i oznaczeń oraz możliwe częste mycie i dezynfekowania rąk.

 

ROBIĄC ZAKUPY ZADBAJ O SIEBIE I INNYCH!


FORUM GDAŃSK - godziny otwarcia

Poprzednie
wydarzenie

23 kwiecień

09:00

Powrót do kalendarium

GODZINY OTWARCIA FORUM GDAŃSK

Kolejne
wydarzenie

5 czerwiec

09:00