Forum Gdańsk
Dziś OTWARTE 9:00 – 20:00
Forum Gdańsk
Dziś OTWARTE 9:00 – 20:00
4
maja
poniedziałek
09:00

HELLO GDANSK! 

Szanowni Klienci, w związku z wprowadzeniem przez Ministra Zdrowia rozporządzenia o stanie epidemii z dnia 20 marca 2020 oraz rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, w Forum Gdańsk ponownie zostają otwarte kolejne punkty usługowe i handlowe – w zakresie i stopniu określonym rozporządzeniem.

Zgodnie z rozporządzeniem od dnia 18 maja 2020 r. ponownie można korzystać z pełnej oferty gastronomicznej lokali z konsumpcją w strefie restauracyjnej FORUM Smaku oraz usług fryzjerskich i kosmetycznych.

Otwarte są salony odzieżowe, obuwnicze oraz sklepy z elektroniką, sprzętem sportowym czy z kosmetykami. Pełną ofertę świadczą również sklepy spożywcze, drogerie oraz apteki. Stoiska handlowe w formie tzw. wysp działają z zastrzeżeniem przestrzegania dodatkowych zabezpieczeń.

Nadal pozostają wyłączone z funkcjonowania kino, siłownia, plac zabaw oraz placówki biur podróży. Na chwilę obecną wyłączone z użytkowania pozostają również wewnętrzne strefy wypoczynku a spożywanie jakichkolwiek posiłków oraz innych produktów dozwolone jest tylko w strefie restauracyjnej FORUM Smaku.

Forum Gdańsk będzie czynne w godzinach 9:00-20:00 z zachowaniem pełnych wymogów bezpieczeństwa, ale ze względów organizacyjnych niektóre sklepy i punktu usługowe mogę mieć indywidualne godziny otwarcia.

O ewentualnych zmianach w funkcjonowaniu będziemy informować na bieżąco na naszym profilu facebook: https://www.facebook.com/forumgdansk/


Pamiętajcie o aktualnie obowiązujących zasadach funkcjonowania, które gwarantują bezpieczeństwo zakupów wszystkim przebywającym w Forum Gdańsk.

ODLEGŁOŚĆ POMIĘDZY OSOBAMI
W trakcie zakupów i przemieszczania się obowiązuję konieczność utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między klientami – dla ułatwienia komunikacji oznakowane zostały ciągi komunikacyjne oraz przestrzenie użytkowe. Wyłączeni z tego obowiązku są rodzice i opiekunowie z dziećmi wymagającymi opieki (do 13 roku życia) oraz osoby niepełnosprawne, niemogące się samodzielnie poruszać, osoby z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego oraz ich opiekunowie.

LICZBA KLIENTÓW W SKLEPIE
Ograniczenie dotyczy liczby klientów przebywających w jednym czasie na terenie sklepu. Do każdego sklepu może wejść jedna osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni. O dozwolonej liczbie klientów w danym sklepie będą informowały specjalne komunikaty przed wejściem do lokali.

LICZBA KLIENTÓW W STREFIE RESTAURACYJNEJ FORUM SMAKU
Obowiązuje ograniczenie dotyczące liczby klientów w strefie restauracyjnej do jednej osoby na 4 metry kwadratowe powierzchni, co zostało oznaczone wskazaniem ilościowym części gastronomicznej FORUM Smaku. Ponadto, wprowadzony został nakaz zachowania 1,5 metra odległości między osobami przy jednym stoliku, który nie dotyczy rodzin lub osób pozostających we wspólnym gospodarstwie domowym. Przygotowane zostały strefy dla rodzin oraz pojedynczych klientów, które ułatwią przestrzeganie wprowadzonych wytycznych.

ZASŁANIANIE UST I NOSA W MIEJSCACH PUBLICZNYCH
Niezmiennie obowiązuje nakaz noszenia maseczek lub innego rodzaju zasłanianie ust i nosa. Zapis ten obowiązuje do odwołania. Maseczki na terenie Forum Gdańsk są możliwe do kupienia m.in. w drogerii Super-Pharm.

ZAKŁADANIE RĘKAWICZEK JEDNORAZOWYCH
W trakcie zakupów konieczne jest zakładanie rękawiczek jednorazowych. Nakaz ten dotyczy zakupów w sklepach oraz puntach usługowych i handlowych w formie tzw. wysp zlokalizowanych na pasażu centrum.

ZACHOWANIE NA PARKINGU
Na parkingu wskazane jest parkowanie na co drugim miejscu parkingowym, a jeżeli to nie jest możliwe to zachowanie dystansu od innych klientów w trakcie wysiadania lub wsiadania do auta.

ZACHOWANIE SZCZEGÓLNYCH WARUNKÓW OSTROŻNOŚCI
Forum Gdańsk podjęło wszelkie działania i wdrożyło zalecane procedury, żeby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim klientom i pracownikom przebywającym na terenie centrum – uwzględniając m.in. organizację ciągów komunikacyjnych, dostęp do środków czystości oraz odpowiednie oznaczenia i wytyczne w przestrzeni użytkowej.
Zwracamy się zatem do Państwa o zachowanie szczególnych warunków ostrożności, dostosowanie się do wytycznych i oznaczeń oraz możliwe częste mycie i dezynfekowania rąk.

 

ROBIĄC ZAKUPY ZADBAJ O SIEBIE I INNYCH!


FORUM GDAŃSK - godziny otwarcia

Poprzednie
wydarzenie

23 kwiecień

09:00

Powrót do kalendarium

GODZINY OTWARCIA FORUM GDAŃSK

Kolejne
wydarzenie

14 maj

09:00