Forum Gdańsk
Dziś OTWARTE 9:00 – 20:00
Forum Gdańsk
Dziś OTWARTE 9:00 – 20:00
3
sierpnia
sobota
10:00

Sobotnia akcja na rzecz oddawania krwi w Forum Gdańsk

W sobotę warto odwiedzić Forum Gdańsk. Na  dziedzińcu  przy Kunszcie Wodnym stanie specjalny krwiobus, w którym będzie można oddać krew.  Akcja potrwa od godz. 10:00 do godz. 15:00, a każdy krwiodawca może liczyć aż na osiem tabliczek czekolady i 2 godziny bezpłatnego parkingu.

Organizatorzy - a są nimi Forum Gdańsk i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku - zapraszają wszystkich do podzielenia się tym najwartościowszym lekiem. Wydarzenie jest organizowane w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Twoja krew – Moje życie”.

 - Lato to szczególnie trudny czas dla szpitali, w których często brakuje krwi. Nasilenie wakacyjnego ruchu, duża liczba wypadków, urlopy, a co za tym idzie mniej oddawanej krwi  to przyczyny deficytu tego najcenniejszego leku. Krwi nie można wyprodukować i dlatego włączamy się do kampanii na rzecz krwiodawstwa i zachęcamy do odwiedzin Forum w tą sobotę. Dla zmotoryzowanych krwiodawców przygotowaliśmy niespodziankę  dwie godziny darmowego parkingu w naszym centrum. Wystarczy z biletem parkingowym i zaświadczeniem z punktu pobraniaudaćsię do Infopunktu. Każdy, kto zdecyduje się wziąć udział w akcji, otrzyma też osiem tabliczek czekolady. Bądźmy razem w sobotę w Forum Gdańsk – zachęca Marta Grabianowska, manager marketingu z Forum Gdańsk.  

Warto przypomnieć, że krew może oddać osoba dorosła, w wieku od 18 do 60 lat, ważąca nie mniej niż 50 kg. Istnieje dość długa lista wykluczeń z krwiodawstwa, jednak większości osób to nie dotyczy. Jeśli ktoś z powodów medycznych nie może być dawcą krwi – zostanie o tym poinformowany. Specjaliści zalecają, by tego dnia, przed oddaniem krwi, nie objadać się i najlepiej wypić około litra wody. Trzeba mieć przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem, a ze sobą dobry nastrój. To także okazja, by poznać swoją grupę krwi i to całkiem za darmo! Wszystko nie trwa dłużej niż 10 minut, a jednorazowo pobieranych jest 450 ml krwi. Ponownie krew można oddać dopiero po dwóch miesiącach. Przy tak małej ilości pobieranej krwi nie istnieje żadne ryzyko dla organizmu, wszystko przebiega w sterylnych warunkach, przy zachowaniu standardów medycznych. 

Daty akcji w 2019 roku:

  • 12 stycznia
  • 6 kwietnia
  • 15 czerwca
  • 13 lipca
  • 3 sierpnia
  • 12 października

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO W FORUM GDAŃSK

Poprzednie
wydarzenie

30 czerwiec

12:00

Powrót do kalendarium

Ogólnopolska akcja MOTOSERCE na rzecz oddawania krwi w Forum Gdańsk

Kolejne
wydarzenie

10 sierpień

10:00