Forum Gdańsk
Dziś OTWARTE 9:00 – 22:00
Forum Gdańsk
Dziś OTWARTE 9:00 – 22:00
12
października
sobota
10:00

Sobotnia akcja na rzecz oddawania krwi w Forum Gdańsk

W sobotę warto odwiedzić Forum Gdańsk. Na dziedzińcu przy Kunszcie Wodnym stanie specjalny krwiobus, w którym będzie można oddać krew.  Akcja potrwa od godz. 10:00 do godz. 15:00, a każdy krwiodawca może liczyć aż na osiem tabliczek czekolady i 2 godziny bezpłatnego parkingu.

Organizatorzy - a są nimi Forum Gdańsk i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku - zapraszają wszystkich do podzielenia się tym najwartościowszym lekiem. Wydarzenie jest organizowane w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Twoja krew – Moje życie”.

Warto przypomnieć, że krew może oddać osoba dorosła, w wieku od 18 do 60 lat, ważąca nie mniej niż 50 kg. Istnieje dość długa lista wykluczeń z krwiodawstwa, jednak większości osób to nie dotyczy. Jeśli ktoś z powodów medycznych nie może być dawcą krwi – zostanie o tym poinformowany. Specjaliści zalecają, by tego dnia, przed oddaniem krwi, nie objadać się i najlepiej wypić około litra wody. Trzeba mieć przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem, a ze sobą dobry nastrój. To także okazja, by poznać swoją grupę krwi i to całkiem za darmo! Wszystko nie trwa dłużej niż 10 minut, a jednorazowo pobieranych jest 450 ml krwi. Ponownie krew można oddać dopiero po dwóch miesiącach. Przy tak małej ilości pobieranej krwi nie istnieje żadne ryzyko dla organizmu, wszystko przebiega w sterylnych warunkach, przy zachowaniu standardów medycznych.


PREZENTACJA DRUŻYN MISTRZOSTW EUROPY W FORUM GDAŃSK

Poprzednie
wydarzenie

4 piątek

18:00

Powrót do kalendarium

STREET FASHION FORUM GDAŃSK

Kolejne
wydarzenie

11 piątek

09:00