Forum Gdańsk
Dziś OTWARTE 9:00 – 21:00
Forum Gdańsk
Dziś OTWARTE 9:00 – 21:00
2
czerwca
niedziela
12:00

Street Food&Art Festival wraca do Gdańska!

Szykuje się wyborna uczta dla ducha i podniebienia. Jedzenie, sztuka i zabawa w najlepiej dobranych proporcjach, dwa dni pełne atrakcji dla całej rodziny. Już w najbliższy weekend 1-2 czerwca rusza w Gdańsku Street Food & Art Festival! Idealny pomysł na spędzenie Dnia Dziecka dla małych i dużych.

Street Food & Art Festival to wielka artystyczna i kulinarna uczta, która po raz drugi zagości w Grodzie Neptuna. Najlepsze food trucki z całej Polski oraz specjalnie zaproszeni przedstawiciele sztuki ulicznej w pierwszy weekend czerwca pojawią się na terenie Forum Gdańsk.

To będą dwa dni wypełnione niecodziennymi atrakcjami i równie oryginalnym, pysznym jedzeniem. Food trucki będą serwować swoje popisowe dania, a artyści zaprezentują swoje najlepsze numery.

W ramach imprezy goście będą mieli do wyboru ponad 30 food trucków reprezentujących kuchnie niemal z każdego zakątka świata. Będzie streetfoodowa klasyka, czyli burgery, hot-dogi i frytki belgijskie, dania z dalekiej Azji: japońska zupa ramen, azjatyckie pierożki dim sum, czy np. tajski pad thai. Dla koneserów wyrazistych smaków nie zabraknie dań kuchni indyjskiej, meksykańskiej, będą prawdziwe węgierskie langosze, kanapki kubańskie, bajgle z szarpanym mięsem. Na deser food trucki polecają m.in. gofry, owoce w czekoladzie i orzeźwiającą lemoniadę z cytrusów.

Tuż obok jedzenia, równie ważne miejsce na imprezie zajmuje oczywiście sztuka. Na Street Food & Art Festival zobaczymy artystów reprezentujących najróżniejsze dziedziny sztuki ulicznej. Wśród nich z pewnością każdy z widzów znajdzie coś godnego uwagi dla siebie.

Gości Festiwalu zaczaruje iluzjonista Pan Ząbek prezentujący magiczne sztuczki. Będą pokazy cyrkowe, pantomima w najlepszym wydaniu, pokazy freestyle football w wykonaniu Mistrza Świata w tej dziedzinie, Pawła Skóry. Wśród zaproszonych gości jest wesoła orkiestra cyrkowa – Mosaic Circus Orchestra, uliczni tancerze z Breakdance Mafia, a także wirtuozi pokazów LED, czyli tańca z użyciem świetlnych rekwizytów.

Wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w konkursie jedzenia na czas, a także licznych warsztatach, m.in. bębniarskich, cyrkowych, street dance, beatboxowych. Pasjonaci dobrej książki z pewnością znajdą ją w Buktraku, czyli food trucku serwującym literaturę.

Impreza odbywa się w Dzień Dziecka, więc nie może zabraknąć atrakcji dedykowanych stricte najmłodszym. Specjalnie dla nich na Festiwalu pojawią się wielkie bańki mydlane, będą też dmuchańce, gry i wesołe animacje.

Street Food & Art Festival już 1-2 czerwca w Forum Gdańsk (poziom 0). W sobotę impreza rozpoczyna się o godz. 12 i trwa do 21, w niedzielę od 12 do 20. Wstęp bezpłatny.

 

Więcej informacji znajdziecie na:

www.facebook.com/events/505206996678512/

 

Organizatorzy:
Festiwal Smaków Food Trucków
Forum Gdańsk
 

Patronat Honorowy:
Prezydent Miasta Gdańska
 

Partner:
Browar Amber
 

Partnerzy medialni:
Radio Gdańsk
trójmiasto.pl
Dziennik Bałtycki
gdańsk.pl
Magazyn Together
Wydarzysie.pl
Pitu Pitu
Visit Gdańsk
 

Partnerzy kulinarni:
Dusiowa Kuchnia
Najedzone

​​​​​​​


Standardy, evergreeny i przeboje w cyklu PIĄTEK PO PRACY!

Poprzednie
wydarzenie

31 maj

18:00

Powrót do kalendarium

V Festiwal Wschodnich Sztuk Walki

Kolejne
wydarzenie

15 czerwiec

12:00