Forum Gdańsk
Dziś OTWARTE 9:00 – 22:00
Forum Gdańsk
Dziś OTWARTE 9:00 – 22:00
30
listopada
piątek
22:00

Wystawa fotograficzna  "Gdańsk 2018" w Forum Gdańsk

Forum Gdańsk i  Stowarzyszenie Dobrych Wiadomości serdecznie zapraszają na wystawę fotografii "Gdańsk 2018", która  rozpocznie się wernisażem w piątek 9 listopada 2018 o godz. 17:00 na II piętrze Forum Gdańsk.

Na wystawie będzie prezentowanych 65 zdjęć, które ukazują piękno Gdańska, jego zabytki, nowe budowle i przyrodę miasta. Widać na nich miasto pełne pozytywnej energii, tętniące życiem i rozwijające się na wielu polach. Zdjęcia , które zachęcają oglądających do wędrówek po naszym mieście zostały wykonane w ramach warsztatów fotograficznych "Fotografia dla seniorów". Zajęcia  zorganizowało Stowarzyszenie Dobrych Wiadomości w ramach Gdańskiego Funduszu Senioralnego i zostały dofinansowane ze środków Gminy Miasta Gdańska.

W ramach warsztatów prowadzonych od czerwca do października 2018 seniorzy z aparatami w ręku wędrowali po Gdańsku odwiedzając takie miejsca jak:  Gdańsk Główny (ulicę Długą, Długi Targ, Wyspę Spichrzów, Ołowiankę, kładkę, Długie Pobrzeże, ul. Mariacką), Oliwę i Pachołek, Biskupią Górkę, Wyspę Sobieszewską, Orunię i park, tunelem przejechali na Stogi, koleją PKM nad zbiornik retencyjny w Jasieniu, lotnisko w Rębiechowie, Brzeźno, Wrzeszcz (ul. Wajdeloty, Plac Wybickiego, ławeczkę G. Grassa), Park Reagana,  Muzeum Archeologiczne i Piwnicę Romańską, latarnię morska w Nowym Porcie, bastiony i opływ Motławy, Westerplatte, Forum Gdańsk, Górę Gradową i Centrum Hewelianum.

Zajęcia były znakomitą okazją dla seniorów, aby nauczyć się fotografować i miło spędzić czas w gronie osób o podobnych zainteresowaniach, zwiedzić znane i mniej znane miejsca naszego miasta i wziąć udział w wystawie fotograficznej.
Dzięki zaangażowaniu stowarzyszenia na wernisażu pokazane zostaną  również wcześniejsze zdjęcia fotografujących seniorów, które między innymi pokażą Forum Gdańsk w budowie.

Wystawa "Gdańsk 2018" potrwa od 9 do 30 listopada 2018. Można ją oglądać w godzinach pracy Forum Gdańsk od poniedziałku do soboty w godz. 9:00 – 22:00 i w niedziele w godz. 9:00 – 21:00.


Autorzy zdjęć:

Anna Gąsiorowska, Teresa Dąbrowiak, Jan Przęczek, Aldona Podkowik, Anna Moczyńska, Halina Piekarek, Władysław Ambroziak, Andrzej Jaworski, Jadwiga Kopaczewska, Mirosława Rola, Anna Szyndlar, Zofia Koziołkiewicz, Sylwia  Szulc, Urszula Łońska, Maria Kut, Czesław Tarkowski, Elżbieta Domozych, Cecylia Michalska, Cecylia Peć, Elżbieta Kołaczkiewicz, Jerzy Czapkowski, Łucja Szewełło, Halina Lewandowska, Ewa Horodniczy, Marta Polak, Zofia Złotogórska


Autorami zdjęć Forum Gdańsk w budowie są:

Halina Szot, Sylwia Szulc, Katarzyna Gabryelczyk         

 

Stowarzyszenie Dobrych Wiadomości istnieje od 2012 roku, jest organizatorem działań kulturalnych takich jak festyny przy Latarni Morskiej w Nowym Porcie, cykl 11 spotkań z ludźmi morza pt. „Morskie opowieści", koncerty muzyczne, prelekcje z ciekawymi ludźmi, spacery przyrodnicze, warsztaty plastyczne, warsztaty fotograficzne i wystawy fotograficzne o Gdańsku. Stowarzyszenie podejmuje wiele działań dla seniorów prowadząc Klub Seniora. Za swoją działalność zostało wyróżnione nagrodą  Bursztynowego Mieczyka.

Projekt finansowany w ramach Gdańskiego Funduszu Senioralnego ze środków Gminy Miasta Gdańska


Otwarcie EMPIK w FORUM Gdańsk!

Poprzednie
wydarzenie

26 piątek

09:00

Powrót do kalendarium

Uroczyste premiery „Planety Singli 2” w całej Polsce!

Kolejne
wydarzenie

9 piątek

19:00